Jakiego rodzaju cerę masz?
Jakiego rodzaju cerę masz?

Stojąc przed półką w sklepie widzimy nie tylko mnogość kosmetyków i mnogość ich zastosowań, ale też przeznaczeń, do cery: suchej, tłustej, mieszanej, naczynkowej, delikatnej, problematycznej... Same zaczynamy głupieć, jaką cerę mamy. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak rozpoznać typ swojej cery oraz znajdziesz dedykowany zestaw produktów właśnie do niej. 

 

JAKI RODZAJ CERY MASZ?

Najpierw zajmiemy się tym, jak rozpoznać jaki rodzaj cery mamy. Nie jest to żaden specjalny zabieg, a obserwacja, którą można wykonać nawet przy najbliższej porannej lub wieczornej rutynie pielęgnacyjnej. 

1. Umyj twarz wodą z dodatkiem środka myjącego. 

2. Sprawdź, jak skóra zareagowała bezpośrednio po myciu. Jest ściągnięta, wysuszona, czerwona, piecze? A może też nic specjalnego nie czujesz? 

3. Przeprowadź podobny test po kilkunastu minutach. Tym razem nie tylko zaobserwuj własne uczucia, ale też przejrzyj się w lustrze. Twoja twarz się świeci? Gdzie? Wszędzie czy tylko w strefie T (czoło, nos, broda)? Widzisz białe, suche kawałki skóry?

4. Nie jesteś pewna, szczególnie tego, czy i gdzie Twoja skóra się świeci. Wykonaj test chusteczki. Najlepiej rozwarstw chusteczkę higieniczną (zapewne te, które masz w domu mają 2 czy 3 warstwy) tak, aby została tylko jedna warstwa. Przyłóż ją do twarzy i dociśnij. To wystarczy, abyś mogła zobaczyć, gdzie i czy na chusteczce pojawią się tłuste punkty. 

5. Najbardziej wiarygodne "dane" otrzymasz, jeżeli kilkukrotnie wykonasz ten test, zależnie od tego, jak wyglądał Twój dzień. Dodatkowo też sprawdzisz, jak Twoja cera reaguje na czynniki zewnętrzne. Obserwuj, jak wpływa na nią wiatr, słońce, mróz. 

 

CERA SUCHA

Po myciu twarzy czy ciała czujesz ściągnięcie? Pierwszą myślą po wytarciu ręcznikiem jest "Błagam krem!"? Jeżeli go nie nałożysz, to Twoja skóra staje się biała i nawet widzisz chcące "uciec" jej zrolowane, łuszczące się kawałki. Dodatkowo też swędzi i często jest zaczerwieniona? Twoja skóra bez wątpienia jest sucha.

W pielęgnacji cery i skóry suchej musisz bardzo uważać na substancje, które znajdują się w kosmetykach. Nie mogą być one ciężkie i drażniące. Przede wszystkim unikaj alkoholi w składzie. Najlepiej zastosuj najczystsze postacie naturalnych nawilżaczy, których intensywne działanie nie równa się podrażniającemu. Prostym i efektywnym rozwiązaniem są naturalne kosmetyki bogate w oleje i inne natłuszczające substancje. 

Do mycia twarzy sprawdzi się Mydło Twarz Cytrynowa, w którym olej moni odpowiada za nawilżenie, a olej babassu robi wszystko, aby zatrzymać potrzebną wodę w organizmie. Po myciu świetnie sprawdzi się dawka witamin i nawilżenia w postaci oleju różanego. Nie tylko do twarzy, ale i ciała oraz włosów można go użyć.

 

CERA MIESZANA I TŁUSTA

Świecisz się, ale tym razem nie jak diament? :P Błyskotliwość to główna oznaka posiadania cery mieszanej lub tłustej. Dlaczego obie umieściłam w jednej kategorii? Z powodu niewielkiej różnicy między nimi. Widoczna ona jest w teście chusteczki. Jeżeli cała chusteczka jest tłusta - masz cerę tłustą. Proste. Odcisnęły się tylko punkty w strefie T (czoło, nos, broda) Twoja cera jest mieszana. 

Pielęgnacja obu typów wygląda niemal identycznie. Przede wszystkim skupia się na dokładnym oczyszczeniu, a dopiero później walczeniu z nadmiernym wydzielaniem sebum i świeceniem się, czyli odpowiedią tonizacją. 

Trzymając się zasady... Najpierw oczyść cerę ogórkowym mydłem do twarzy, a skórę mydłem do ciała mięta z miętą. Na regularne uspokojanie skóry najlepiej działa tonik, a jeszcze najlepiej z najlepszych naturalna jego wersja, czyli hydrolat, też miętowy

 

CERA DELIKATNA 

Twój ulubiony kolor to czerwony, ale niekoniecznie wtedy kiedy pojawia się na skórze? Często odczuwasz pieczenie, swędzenie? W efekcie dotykasz, drapiesz i powodujesz jeszcze większe podrażnienia? Twoja cera jest delikatna i bardzo możliwe też, że naczynkowa. 

W Twoim przypadku aż prosi się o naturalną pielęgnację! Nie możesz walczyć ze swoją skórą chemicznymi substancjami. Musisz stać się pacyfistką i niedopuścić do wojny. Nie deneruj jej. Ukoi, uspokój, podaruj lekkość. To chce czuć i dostawać Twoja skóra wraz z kosmetykami. 

Rozwiązaniem dla Ciebie i Twojej delikatnej skóry będzie do ciała: mydło len i rumianek, do twarzy: mydło różane do mycia twarzy oraz olej marakuja


Postaw na siebie w 2021r. i zadbaj nie tylko o piękną skórę, ale i naturalne samopoczucie, dzięki zestawom dedykowanym do skóry:

- suchej,

- mieszanej i tłustej,

- delikatnej

Oprócz 4 kosmetyków: mydła do twarzy, mydła do ciała oraz wielozadaniowych: hydrolatu i oleju, dostaniesz zestaw 3 wielorazowych woreczków i wielorazowe płatki kosmetyczne w pięknym, kwiatowym, kobiecym woreczku. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl